Podstrona: Umowa o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Umowa o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich

2019-02-14
Umowa o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Oddział w Rzeszowie (SEP). Jest ona sformalizowaniem długoletniej współpracy między uczelnią a stowarzyszeniem.

Umowa została podpisana przez prof. Tadeusza Markowskiego, rektora Politechniki Rzeszowskiej i dr inż. Barbarę Kopeć, prezesa Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Rzeszowie oraz mgr inż. Bolesława Pałac, wiceprezesa Oddziału Rzeszowskiego i Członka Zarządu Głównego SEP.

Wspólne inicjatywy będą obejmowały organizowanie praktyk i staży studenckich oraz konkursów, prezentacji i szkoleń. Wsparcie będzie też dotyczyć działalności studenckiej, w tym w szczególności działalności kół naukowych oraz inicjatyw sportowych i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

- Umowa daje nam ramy do bardziej otwartej współpracy z uczelnią. Będziemy oficjalnie występować do rektora z pewnymi inicjatywami np. w zakresie organizacji konferencji. Bardzo zależy nam również na rozwijaniu koła studenckiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich PRz, które będzie oficjalnie naszym reprezentantem na uczelniwyjaśnia  mgr inż. Bolesław Pałac, wiceprezes Oddziału Rzeszowskiego.

Barbara Kopeć dodaje, że usankcjonowanie działalności SEP na uczelni umożliwi również realizację projektów i pozyskanie środków na ich realizację.

- Nasza wieloletnia współpraca z SEP układa się bardzo dobrze. Wielu pracowników Politechniki jest członkami stowarzyszenia i zasiada we władzach oddziału rzeszowskiego, a także w organach centralnych. W ubiegłym roku z sukcesem wspólnie zorganizowaliśmy  34. Międzynarodową Konferencję Ochrony Odgromowej ICLP’2018. W wydarzeniach organizowanych przez SEP uczestniczą także koła naukowe naszej uczelni – mówi  dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.