Podstrona: Zaproszenie do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-02-25
Zaproszenie do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne  – filary i perspektywa rozwoju”

W dniach 30-31 marca 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza odbędzie się V edycja cyklicznej ogólnopolskiej konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która organizowana jest przez Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.

Organizatorzy wydarzenia zakładają, że dyskusje z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów przyczynią się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy. Podczas V edycji Konferencji zostanie podjęta m.in. tematyka: źródeł pochodzenia węglowodorów dla państw Trójmorza; inwestycji w polską energetykę wiatrową; dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego do państw Europy Środkowo-Wschodniej; bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w energię, surowce i paliwa w aspekcie współczesnych zagrożeń sabotażowych i terrorystycznych; energii jako źródła innowacyjności dla inteligentnych miast w dobie sztucznej inteligencji; a także zagrożeń informacyjnych w sektorze energii.

W obecnej edycji weźmie udział prawie 100 prelegentów z całej Polski. Będą wśród nich przedstawiciele największych polskich firm energetycznych oraz administracji państwowej.

To już piąta edycja konferencji, która wpisuje się w kalendarze najważniejszych przedstawicieli sektora energetycznego z całej Polski. Szczególnie cieszy nas, że przylecą do nas kolejne osoby z zagranicy w tym m.in. Dominik Jankowski ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO oraz dr Anna Mikulska z Baker Institute for Public Policy w Rice University w USA. Chcemy, aby Konferencja utrwaliła swoją pozycję jako platforma dyskusji naukowo-eksperckiej dla środowiska naukowego, branży energetycznej oraz administracji publicznej – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz.

Głównymi Partnerami są: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKN Orlen S.A. Srebrni Partnerzy: Województwo Podkarpackie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, MPWiK Rzeszów, Towarowa Giełda Energii, ML-SYSTEM, Polska Spółka Gazownictwa. Brązowi Partnerzy: Gas-Trading S.A., Asseco Poland, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

W poprzednich czterech edycjach Konferencji wzięło udział 760 uczestników (reprezentujących 43 ośrodki naukowe), 3450 studentów oraz blisko 13 000 internautów. Wśród uczestników gościliśmy 31 przedstawicieli administracji publicznej, a także 90 reprezentantów spółek energetycznych.

Referat na Konferencję można zgłosić do 6 marca 2020 r. Udział pracowników Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza jest bezpłatny.