Podstrona: Damian Kalabiński ustrzelił srebro na AMP / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Damian Kalabiński ustrzelił srebro na AMP

2017-06-26 , red.  Artur Polakiewicz
Damian Kalabiński ustrzelił srebro na AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach były rozgrywane od 15 do 18 czerwca br. Damian Kalabiński, student pierwszego roku kierunku mechanika i budowa maszyn, wystartował w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich (50 m, pistolet dowolny, 60 strzałów) uzyskał drugą pozycję, mierząc się z ośmioma zawodnikami. Natomiast w drugiej (10 m, broń pneumatyczna, 60 strzałów) uplasował się na 6. miejscu. W ostatecznej klasyfikacji reprezentant AZS PRz zdobył srebrny medal.

Strzelectwo jest częścią życia Damiana Kalabińskiego od dziewięciu lat. Pasję zaszczepił w nim tato, zabierając 12-letniego wówczas syna na strzelnicę w Sosnowcu. Do dziś Damian z powodzeniem łączy hobby i naukę. Może poszczycić się tytułem mistrza Polski z Bydgoszczy z 2012 r. Co roku bierze udział w MP (kiedyś z ramienia klubu z Sosnowca, dziś – UKS Galicji LOK Rzeszów).

Obecnie Damian Kalabiński przygotowuje się do MP we Wrocławiu. Naszemu studentowi życzymy kolejnych sukcesów.

Przy tej okazji przypomnijmy, że na Politechnice Rzeszowskiej działa Koło Strzeleckie Kaliber, które organizuje szkolenia i wyjazdy na strzelnicę, podczas których można zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności taktyczne, technik linowych, pierwszej pomocy (TCCC), topografii, strzelectwa i umiejętności posługiwania się bronią. Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia fanpage'u.