Podstrona: Dwóch naukowców z Politechniki Rzeszowskiej zostało członkami Centralnej Komisja ds. Stopni i Tytułów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dwóch naukowców z PRz w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów

2016-12-06 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka
Dwóch naukowców z PRz w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów

Przez najbliższe cztery lata prof. dr hab. inż. Jan Sieniawski oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Sobkowiak będą członkami Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

To  centralny organ administracji publicznej, który ma zapewniać m.in. harmonijny rozwój kadry naukowej zgodnie ze standardami jakości badań wymaganych do uzyskania stopni naukowych. Przedstawiciele Komisji zajmują się opiniowaniem projektów aktów normatywnych związanych z nadawaniem stopni naukowych, przyznawaniem wydziałom i innym jednostkom organizacyjnym szkół wyższych uprawnień do nadawania stopni naukowych.

Profesor Andrzej Sobkowiak, kierownik Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Chemicznym jest przedstawicielem sekcji dotyczącej nauk chemicznych, reprezentantem technologii chemicznej. Obecnie sekcję reprezentuje 35 członków.

Profesor Jan Sieniawski, kierownik Uczelnianego Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej ponownie będzie członkiem sekcji z dziedziny nauk technicznych, ekspertem w dyscyplinie inżynieria materiałowa. Aktualnie w sekcji zasiada 36 przedstawicieli nauki.

Członkiem Centralnej Komisji może zostać osoba z tytułem naukowym profesora, posiadająca dorobek naukowy opublikowany w ostatnich 5 latach, względnie wiodący dorobek w danej dziedzinie nauki. Wyboru członków Centralnej Komisji dokonują osoby z tytułem naukowym profesora.

KH