Podstrona: 10. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy. Pasaż KULTURY I SZTUKI / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

10. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy. Pasaż KULTURY I SZTUKI

2019-05-29
10. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy. Pasaż KULTURY I SZTUKI

8 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się 10. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy. To cykliczna impreza, której celem jest popularyzacja nauki i techniki w formie rodzinnego pikniku. Politechnika Rzeszowska jest głównym partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

Piknik odbędzie się w godzinach od 11 do 18 przed Budynkiem V Politechniki Rzeszowskiej.

Dzień Odkrywców podzielony został tradycyjnie na sektory tematyczne: pasaż nauki, pasaż techniki, pasaż kultury i sztuki oraz skwer historii.

Poznajcie PASAŻ KULTURY I SZTUKI

Dla wszystkich, którzy zechcą poszukać inspiracji nie tylko w dziedzinie nauk przyrodniczych, przygotowujemy ofertę z trochę innej bajki. Atrakcje, które nie wybuchają, nie rażą wysokimi napięciami czy skoncentrowaną wiązką lasera.

PASAŻ KULTURY I SZTUKI za sprawą paru ekspozycji umożliwi odbycie podróży sentymentalnych do przeszłości.

Jak co roku zaprezentuje się Muzeum Dobranocek, gdzie będzie można spotkać bohaterów klasycznych animacji, sprawdzić jakich metod używano w czasach przed urządzeniami cyfrowymi do oszukiwania naszych zmysłów i tworzenia złudzenia ruchu na ekranie i nie tylko.

Dobre rzemiosło artystyczne, rzeźba, ceramika, klasyczny rysunek bez nadużywania technik cyfrowych będzie można odwiedzić na stoisku Zespołu Szkół Plastycznych im. P. Michałowskiego. Mistrzowie i czeladnicy z „Plastyka” zaproszą do katedry dymu i ognia, gdzie zaprezentują szeroką gamę technik tradycyjnego kowalstwa artystycznego. W ich królestwie będziecie można spróbować profesji Michała Anioła i Rafaela, obejrzeć prace uczniów szkoły, która od lat uczy, cytując niezapomnianego profesora Ziemskiego „… patrzeć na świat oczami artysty… „

Prawdziwa kultura i sztuka współpracuje ze wszystkimi zmysłami dlatego też w pasażu znajdziecie krainę Tinituns. Będzie tam można poznać m.in. tajniki samplowania dźwięku.

Na 10. Dniu Odkrywców pojawi się także Maciek Kwolka, który zaprezentuje swoje niesamowite prace. Ci, którzy odwiedzili wernisaż wystawy fotografii popularnonaukowej w Podkarpackim Towarzystwie Zachęty mieli okazję zerknąć na niewielką próbkę tego co nas czeka na Pikniku.

To tylko cząstka tego, czego możecie się spodziewać.

Do zobaczenia 8 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej!