Podstrona: 25. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Trzy tygodnie dobrej zabawy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

25. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Trzy tygodnie dobrej zabawy

2018-04-10
25. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Trzy tygodnie dobrej zabawy

Rzeszowskie Juwenalia to największe studenckie święto na Podkarpaciu. Organizatorami są Samorządy Studenckie trzech rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rzeszowskie Juwenalia startują 16 kwietnia tygodniem ,,Kultura i Nauka PRZODEM”. Zaplanowano: Bitwę o Politechnikę, Nocne Kino, Wykład Szymona Mierzwy, Dzień z kołami Naukowymi, Inscenizacje Rycerskie, Konkurs Piosenki  Kill me with the MUSIC, Dzień ze Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca POŁONINY.

23 kwietnia rozpocznie się tydzień ,,Sportowa Rozgrzewka”. Przygotowano: dzień otwarty na ściance wspinaczkowej, pokazy street workout’u, bieg w piżamach na miasteczku akademickim, turniej Archery Tag, nocne zawody na orientację w budynku L na Politechnice Rzeszowskiej oraz Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej dla Władz Rzeszowskich Uczelni Wyższych.

Rzeszowska Szkoła Wyższa WSPiA przygotuje dla studentów zawody na policyjnym torze przeszkód oraz turniej na strzelnicy elektronicznej. Nie zabraknie również wydarzeń, w których bardziej chodzi o zabawę, humor niż o rywalizację. Jednym z planowanych projektów jest gra w hokeja, ale zamiast kijów uczestnicy będą grać mopami. Organizacja IAESTE przygotuje Igrzyska Studenckie, wymyślone przez kreatywnych studentów.

Wielki Koncertowy Finał: 10 - 12 maja tradycyjnie rozpocznie się na Rzeszowskim Rynku, barwny korowód przejdzie na miasteczko Politechniki, gdzie przez następne dni będziemy świętować Juwenalia. Na scenie głównej zobaczymy  Sławomira, zespół Bajm, Kult, Enej, KSU, Luxtorpedę czy kabaret Czwarta Fala. Na scenie klubowej m.in.: Mike Evans, Larsm. Na scenie Pewex wystąpią m.in.: Chwytak & Dj Wiktor, Piękni i Młodzi, Mig. Podczas Hip Hop Raport Projekt Rzeszów zaprezentują się m.in.: Dixon 37, Małach, Dwa Te.

Wstęp na koncerty w dniach od 10 do 12 maja będzie darmowy dla studentów i uczniów szkół po okazaniu legitymacji. Inni uczestnicy mają możliwość wykupienia biletów:

• w dniu imprezy przed wejściami:
    - 15 zł bilet jednodniowy,
    -  35 zł karnet trzydniowy,
  • kupione w przedsprzedaży (dostępne od 17 kwietnia br.):
    - 20 zł karnet trzydniowy I pula,
    - 25 zł karnet trzydniowy II pula.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już 17 kwietnia w następujących miejscach na terenie Rzeszowa:
Lord Jack, ul. Rynek 3, Pewex Pub, ul. Rynek 18, Piwa Świata, ul. Joselewicza 6, Anomalia Pub, ul. Joselewicza 6, Selectshop Millennium Hall poziom 2, Al. Kopisto 1, Selectshop Galeria Rzeszów poziom -1, Al. Piłsudskiego 44, Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej ds. Promień pok. 23 ul.  Akademicka 1 DS. Promień.