Podstrona: 6 km na 60-lecie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

6 km na 60-lecie

2023-10-26 , red.  Robert Jakubowski, Marta Jagiełowicz
Uczestnicy biegu,

W sobotę 21 października br. na kampusie Politechniki Rzeszowskiej odbył się bieg z okazji 60-lecia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Gospodarzem wydarzenia był dziekan Wydziału dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz. Sześć – ta symboliczna liczba kilometrów przeznaczona była dla mężczyzn, panie miały do pokonania o połowę krótszy dystans trzech kilometrów.

Pogoda dopisała, co pozwoliło na szybkie bieganie, a o tym świadczą świetne czasy uzyskane przez biegaczy wspieranych dopingiem przez liczne grono kibiców. Przed biegiem odbyła się obowiązkowo wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła mgr Marzena Świątek z Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzymał pamiątkową koszulkę, na mecie okolicznościowy medal, a zwycięzcy pamiątkowe statuetki.

Zwycięzcy biegu

W biegu na dystansie 3 km wzięło udział prawie 40 pań. Zwyciężyła Aleksandra Michalska (czas 12:09) przed Anetą Oleksowicz-Martuszewską (12:39) i Elżbietą Dzierżak (13:21). W biegu na dystansie 6 km, na którym rywalizowali mężczyźni, wzięła udział prawie setka uczestników. Bieg ten zwyciężył Michał Wojciechowski (czas 20:48) przed Adamem Rybińskim (20:56) i Kacprem Trocińskim (21:08).

W biegu toczono także rywalizację w kategoriach: pracownik uczelni wyższej, w której zwyciężyli Marzena Banat i Piotr Oczoś, student – najszybszymi okazali się Małgorzata Królikowska i Bartłomiej Szyszlak, absolwent Politechniki Rzeszowskiej – zwycięzcami zostali Magdalena Kopecka i Tomasz Rusznica. W rywalizacji studentów i pracowników Wydziału zdecydowanie studenci wygrali z pracownikami. Wśród pań najszybszą okazała się Emilia Alberska, a wśród mężczyzn Kacper Trociński. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy wyników.

Dekoracja zwycięzców

Biegaczy dekorowali: dziekan prof. PRz Adam Marciniec oraz przedstawiciele partnerów dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego Konrad Skomra i dyrektor Banku Pekao S.A. Paweł Bukowski. Po biegu odbyło się wręczenie nagród przygotowanych przez Bank Pekao, Biuro Promocji Politechniki Rzeszowskiej, WBMiL i Airkraft Sketchers. Główną nagrodę – lot szybowcem w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej otrzymał Mariusz Tendera, reprezentant Klubu Biegacza Politechniki Rzeszowskiej.

Na zakończenie na biegaczy czekał posiłek regeneracyjny – pyszna zupa pomidorowa przygotowana przez Arini Cafe, napoje i słodki poczęstunek. Humory dopisywały, a całość imprezy w świetnym stylu poprowadził konferansjer Marek Grzesik. Były także z nami media: Akademickie Radio i TV Centrum, Nowiny oraz fotoreporterzy Beata Motyka i Tomasz Kudasik, za co serdecznie dziękujemy.