Podstrona: Absolwentka architektury w konkursie na najlepsze na świecie projekty dyplomowe / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Absolwentka architektury w konkursie na najlepsze na świecie projekty dyplomowe

2019-01-11
Absolwentka architektury w konkursie na najlepsze na świecie projekty dyplomowe

Luiza Posłuszny, absolwentka architektury na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej otrzymała nominację do konkursu ArchiPrix International 2019 za pracę dyplomową pt. „Dachy miasta - koncepcja przebudowy urbanistycznej". To międzynarodowy konkurs organizowany w formie biennale, prezentujący najlepsze projekty dyplomowe nadsyłane z całego świata.

W swoim projekcie Luiza Posłuszny skoncentrowała się na przestrzeni, która znajduje się ponad nami, przykrycia dachowego i widocznego nieba. Do realizacji pracy dyplomowej absolwentka Politechniki Rzeszowskiej wybrała Wrocław. - Moja praca zwraca uwagę na problem niefunkcjonujących miejsc z potencjałem. Stanowi zalążek dla podejmowanych prób poprawy jakości przestrzeni miejskiej z możliwością swobodnego kształtowania stropodachów, nazywanych  dachami miasta – tłumaczy Luiza Posłuszny.

Praca wykonywana była pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Sikory z Zakładu Urbanistyki i Architektury PRz.

Zgłoszone w konkursie projekty prezentowane są w książce i filmach na licznych wystawach oraz na stronie internetowej http://www.archiprix.org/2019/?m=22  Jest to największa kolekcja prac dyplomowych oferująca wgląd w aktualne trendy w edukacji projektowej na całym świecie.

Archiprix International co dwa lata  zaprasza do udziału w konkursie studentów z całego świata, ze szkół kształcących w dziedzinie architektury, urbanistyki i architektury krajobrazu. Celem jest wybranie najlepszego na świecie projektu dyplomowego.