Podstrona: Adamas University w Kalkucie zaprasza studentów na międzynarodową konferencję - online / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-11-20 , red.  Marta Jagiełowicz

Spotkanie z przedstawicielami społeczności akademickiej z całego świata podczas konferencji „Creating Future Today, Going Beyond the Pandemic” jest okazją do wymiany myśli i dzielenia się doświadczeniami oraz wypracowania rozwiązań w projektowaniu kształcenia i działalności studenckiej na najbliższe lata. Konferencja odbędzie się zdalnie 5 grudnia br. w Adamas University w Kalkucie, Indie. Organizator wydarzenia jest uczelnią partnerską Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas wirtualnej konferencji studenci, doktoranci oraz naukowcy z uczelni z całego świata będą mieli możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat doświadczeń edukacyjnych w 2020 r., oczekiwaniami na 2021 r. oraz poglądami na temat przyszłej edukacji z uwzględnieniem doświadczeń wynikających z realizacji kształcenia w sytuacji epidemii.

Jak informują organizatorzy, trwająca globalna pandemia przyniosła zmiany w świecie edukacji. Z edukacji bezpośredniej byliśmy zmuszeni przejść na naukę online. W ostatnich miesiącach słuchaliśmy różnych opinii, prognoz, rozwiązań dotyczących przyszłości edukacji ze strony krajowych i międzynarodowych liderów nauki, polityki, nauki i przemysłu. Jednak głosem, którego w dużej mierze brakowało w tej wielkiej fali pomysłów, był głos uczniów, młodzieży, studentów.

Więcej informacji oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie: http://adamasuniversity.ac.in/isc-adamas-2020/. Udział w konferencji dla studentów jest bezpłatny. Termin rejestracji: 30 listopada 2020 r. Podczas rejestracji studenci muszą przedstawić streszczenia swoich wystąpień z rekomendacjami. Czas prezentacji: 15 minut (5 minut na pytania i odpowiedzi). Studenci zgłaszający swoje referaty są proszeni o przesłanie informacji o uczestnictwie w konferencji do Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej: epta@prz.edu.pl.