Podstrona: Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym z zawodnikami PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym z zawodnikami PRz

2018-05-04
Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym z zawodnikami PRz

Magdalena Kwiatek i  Mariusz Brito, studenci Politechniki Rzeszowskiej reprezentują naszą uczelnię w Katowicach na  Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. W imprezie 5 i 6 maja br. udział weźmie blisko czterystu studentów.

Na liście startowej kobiet jest 98 zawodniczek, które będą rywalizować w pięciu kategoriach – 57, 63, 72, 84 i +84 kg. Z kolei na listach mężczyzn jest 272 mężczyzn. Oni wystartują w ośmiu kategoriach – 59, 66, 74, 83, 93, 105, 120 i +120 kg.

Rywalizować będą studenci z dwudziestu miast. Swoich reprezentantów będą miały uczelnie z Białegostoku, Bydgoszczy, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Legnicy, Lublina, Łodzi, Nysy, Olsztyna, Opola, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zamościa.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym liderem jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie przed Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Gdańską. W klasyfikacji medalowej prowadzi AWF Katowice (10 złotych, 9 srebrnych, 6 brązowych) przed Akademią im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (5, 2, 0) i AWF Kraków (4, 5, 5).

Pełne klasyfikacje dostępne są na stronie internetowej www.ampy.pl.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.