Podstrona: [FOTO] Akcja „tulipany” – promujemy Dni Otwarte PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] Akcja „tulipany” – promujemy Dni Otwarte PRz

2017-03-09 , red.  Artur Polakiewicz / fot.: M. Misiakiewicz i A. Surowiec
[FOTO] Akcja „tulipany” – promujemy Dni Otwarte PRz

8 marca br. studenci naszej uczelni wyruszyli do rzeszowskich szkół średnich z kwiatami z okazji Dnia Kobiet. Nasi przedstawiciele odwiedzili między innymi: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Mechanicznych oraz licea (I, II, III, IV, V).

Celem akcji było zachęcenie uczennic do odwiedzenia naszej uczelni z okazji Dni Otwartych Politechniki Rzeszowskiej, które odbędą się 30 oraz 31 marca tego roku. Tak jak w ubiegłych latach nasza placówka dydaktyczna bierze udział w ogólnopolskim programie zachęcającym dziewczęta do studiowania na kierunkach technicznych. Program „Dziewczyny na Politechniki” w tym roku jest realizowany równocześnie z dniami otwartymi uczelni. Na Politechnice Rzeszowskiej obecnie studiuje 6500 kobiet! Bo – jak wiadomo – każda kobieta w roli inżyniera sprawdza się znakomicie!

KCh