Podstrona: Amerykańska delegacja z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Amerykańska delegacja z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2017-06-02 , red.  Artur Polakiewicz
Amerykańska delegacja z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2 czerwca br. Politechnikę Rzeszowską odwiedzili Kathleen Graham z Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i Thomas Zia, konsul ds. polityczno-ekonomicznych z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie – uczestnicy konferencji Impact'17 w Krakowie. Spotkał się z nimi prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. W rozmowach wzięli udział również dr inż. Sławomir Stec, p.o. dyrektor Centrum Transferu Technologii, Maciej Szalacha, p.o. kierownika Laboratorium Badawczego Aeoropolis, Marek J. Guzik, specjalista ds. polityczno-ekonomicznych z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, oraz Izabela Misiewicz-Santos, asystentka ds. energii i nauki z Ambasady USA w Warszawie.

Wizyta dotyczyła zapoznania się z działalnością Politechniki Rzeszowskiej oraz wymiany doświadczeń na temat centrów transferu technologii. Delegacja udała się również na spotkanie z przedstawicielami kół naukowych EUROAVIA i Formuła Student. Studenci opowiedzieli o możliwościach rozwoju zainteresowań i pasji oraz zaprezentowali swoje modele samolotu bezzałogowego i bolidu.

Delegaci odwiedzili laboratoria naszej uczelni: Laboratorium Zaawansowanych Technologii Materiałowych, nad którym nadzór sprawuje prof. dr hab. inż. Romana Śliwa w Katedrze Przeróbki Plastycznej na WBMiL; Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego, którego kierownikiem jest prof. dr hab. inż. Jan Sieniawski w Katedrze Nauki o Materiałach WBMiL; oraz Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej EMC zarządzane przez dr. hab. inż. Jerzego Potenckiego, prof. PRz w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych WEiI.

Goście Politechniki Rzeszowskiej byli zadowoleni zarówno z wizyty, jak i z działań uczelni dotyczących transferu technologii. Owocem tych spotkań ma być współpraca pomiędzy Ambasadą i Konsulatem USA a Politechniką Rzeszowską.