Podstrona: Architekci, macie szansę na zdobycie cennych nagród / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Architekci, macie szansę na zdobycie cennych nagród

2017-11-21
Architekci, macie szansę na zdobycie cennych nagród

Pierwszą propozycją jest konkurs dla architektów i projektantów wnętrz „Vigour 2017“, który zachęca do zaprojektowania łazienki w oparciu o serie produktów Vigour. Należy zgłosić projekt: wnętrza inwestora indywidualnego (łazienki/pokoju kąpielowego w nowym budynku o powierzchni powyżej 10 m2, łazienki modernizowanej o powierzchni do 6 m2) lub wnętrza inwestycyjnego (łazienki w hotelu lub pensjonacie, łazienki w inwestycji deweloperskiej, łazienki w instytucji publicznej, łazienki w obiekcie gastronomicznym, handlowym, usługowym). Główna nagroda do zdobycia to 10 000 zł, termin składania projektów upływa 31 grudnia 2017r. Szczegóły konkursu na stronie www.vigour-konkurs.pl.

Do studentów architektury (wraz z opiekunem) skierowana jest również 8. edycja konkursu International VELUX Award. Motyw przewodni to rola światła dziennego w architekturze. Prace należy zgłaszać w dwóch kategoriach: światło naturalne w budynkach oraz badania nad światłem naturalnym. Konkurs jest organizowany w dwóch etapach. W czerwcu  2018 nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów ( Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki), następnie zostaną przyznane nagrody główne w październiku 2018. Nagrody za najlepsze prace w regionach to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna). Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com. Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia 2018 roku.