Podstrona: [AUDIO] Spotkanie władz uczelni z pracownikami naukowo-dydaktycznymi / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[AUDIO] Spotkanie władz uczelni z pracownikami naukowo-dydaktycznymi

2017-09-30
[AUDIO] Spotkanie władz uczelni z pracownikami naukowo-dydaktycznymi

28 września br. rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski wraz z prorektorami i kanclerzem spotkał się z pracownikami naukowo-dydaktycznymi uczelni, aby omówić aktualną sytuację uczelni.

Poruszono wiele tematów związanych z utrzymaniem płynności finansowej, kształceniem, inwestycjami, nauką, współpracą z przemysłem.

Jak zapewnił rektor obecnie trwająca restrukturyzacja uczelni widoczne efekty przyniesie już w 2018 roku. Wprowadzane zmiany dotyczą m.in. Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce, jego modernizacji i pozyskiwania środków finansowych na jego rozwój. Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej (rozszerzono funkcje dawnej jednostki), a w dalszych planach jest rozbudowa infrastruktury Centrum (lodowisko, kryty „Orlik”, stadion lekkoatletyczny). Mówiono o nowych kierunkach na wydziałach i samodzielnym funkcjonowaniu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli

Władze Politechniki Rzeszowskiej zapewniły o dążeniu do zwiększenia wskaźnika kadrowego nauczycieli akademickich. Podczas spotkania z pracownikami mówiono o zawartych licznych umowach wzmacniających działania uczelni w sferze współpracy z przemysłem. Podpisano je m.in. z LOT-em, PZL Mielec oraz Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność. Zwrócono także uwagę na projekty realizowane przez Centrum Transferu Technologii.  Ich wartość przekracza ponad 90 milionów złotych.

Ponadto przy wsparciu ministerialnych środków oraz władz Rzeszowa planowane są dalsze nowe inwestycje, m.in. rewitalizacja DS Ikar, remonty budynków Klubu Plus, przychodni i Domu Asystenta.

Szerzej o planach rozwoju uczelni prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski mówił w audycji "W Centrum Politechniki Rzeszowskiej" w naszym Akademickim Radiu Centrum