Podstrona: A[u]kcja trzy serca na leczenie Miłosza / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

A[u]kcja trzy serca na leczenie Miłosza

2019-04-10
A[u]kcja trzy serca na leczenie Miłosza

15 kwietnia br. rozpocznie się piąta edycja akcji charytatywnej „A[u]kcja Trzy Serca”. W tym roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej Brief, chcą pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie chorego Miłosza. Przedsięwzięcie polega na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez znane osoby ze świata muzyki, filmu, sportu czy polityki.

4-letni Miłosz Joniec z Brzózy Królewskiej cierpi na mukowiscydozę oraz zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki. Ze względu na zaostrzenie choroby chłopiec potrzebuje częstych inhalacji, do wykonania których niezbędne są antybiotyki. Łącznie cała fizjoterapia dziecka zajmuje nawet do 3-4 godzin dziennie. Zebrane fundusze pomogą rodzinie Miłosza w opłaceniu leków oraz sprzętu niezbędnego podczas fizjoterapii.

W tym roku na aukcję trafiła m.in. piłka z autografem Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, koszulka z autografem Kamila Stocha, pióro Jerzego Buzka, jubileuszowe wydanie Konstytucji RP od Aleksandra Kwaśniewskiego, płyta Michała Szpaka z jego autografem, czy płyta zespołu Ich Troje z autografem Michała Wiśniewskiego.

Akcję wspierają również: prezydent RP Andrzej Duda, Krzysztof Hołowczyc, Jerzy Owsiak, Leszek Możdżer, Wojciech Modest Amaro, Katarzyna Bonda, Małgorzata Glinka, Rafał Sonik, Asseco Resovia Rzeszów, WKS Śląsk Wrocław, Jastrzębski Węgiel, Aeroklub Polski, Stal Mielec, zespół Łąki Łan, Golec uOrkiestra, IRA, Happysad, Hardworkers Team, Clock Machine, Hotel Gołębiewski Karpacz, Hotel Sadova, Hotel Redyk Sky&Relax oraz wielu innych.

Licytacja od 15 do 30 kwietnia będzie prowadzona pod linkiem:

Nazwa "A[u]kcja Trzy Serca" wzięła się od idei przedsięwzięcia, do której potrzebne są trzy dobre serca, aby pomoc mogła być możliwa.

Pierwsze serce​ to znana osoba, która przekazała swój przedmiot na aukcje,

Drugie ser​ce to osoba, która licytuje ten cenny przedmiot,

Trzecie serce​ to osoby, które są organizatorem tego przedsięwzięcia, czyli studenci Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej "Brief”.

Patronat honorowy nad akcją sprawują: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski, prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.