Podstrona: Branża IT zagości na Politechnice Rzeszowskiej. IT Academic Day ponownie w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2016-11-21 , red.  Artur Polakiewicz

24 listopada 2016 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się IT Academic Day (ITAD). To już jedenasta edycja konferencji technologicznej Microsoftu. We współpracy z firmą organizują ją studenci z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Koła Naukowego Informatyków KOD.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła prawie 350 osób. ITAD ma na celu zaznajomienie uczestników z nowymi technologiami towarzyszącymi rozwojowi informatyki. Adresatami przedsięwzięcia są głównie studenci, jednak biorą w nim udział także naukowcy, pracownicy firm IT i uczniowie szkół średnich.

IT Academic Day to cykl konferencji informatycznych organizowany na uczelniach w całej Polsce przez studentów z grup .Net i grup IT. Konferencje te odbywają się już od kilku lat i z roku na rok gromadzą coraz więcej uczestników, umożliwiając im zdobycie wiedzy dotyczącej programowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków dostarczonych przez Microsoft.

Mateusz Salach - student PRz, orgranizator rzeszowskiego ITAD o przedsięwzięciu

Na ITAD swoją działalność zaprezentują firmy międzynarodowe mające oddziały w Polsce i przedsiębiorstwa o zasięgu krajowym, których filie są zlokalizowane w województwie podkarpackim. Organizatorzy zaplanowali liczne prelekcje. – W tym roku chcemy, aby prelekcje dotyczyły tematów, których nie można znaleźć w materiałach technicznych. Będziemy mieć na przykład specjalistów z Concise Software, którzy pokażą rozwiązania wprowadzane w samochodach, takie komputery pokładowe do sterowania całym pojazdem – informuje Mateusz Salach, student automatyki i robotyki na PRz, organizator ITAD.

Rzeszowski ITAD 2016 odbędzie się w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej (bud. V) w auli V-1. W sali V-6 po zakończeniu prelekcji uruchomiona zostanie Strefa Rozrywki. Więcej informacji na stronie: itad.rzeszow.pl

KH