Podstrona: Centralne Pokazy Lotnicze w Ośrodku Szkolenia Lotniczego PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Centralne Pokazy Lotnicze w Ośrodku Szkolenia Lotniczego PRz

2019-08-29
Centralne Pokazy Lotnicze w Ośrodku Szkolenia Lotniczego PRz

Już w najbliższą sobotę odbędą się Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego w Ośrodku Szkolenia Lotniczego (OKL) Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce.

W ostatnią sobotę wakacji fani lotnictwa będą mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka i Roberta Kowalika. Na podkarpackim niebie będzie można także podziwiać kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnie, spadochrony). Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy  jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).

Dla fanów lotnictwa atrakcją będą także wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (F-16), samoloty transportowe (CASA, Hercules) i śmigłowce (Mi-17-Mi-24). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry.

31 sierpnia na OKL-u będzie świętem lotnictwa sportowego. Po raz pierwszy na świecie mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał wykona lot akrobacyjny, który będzie polegał na tym, że usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.

W programie pikniku znajdą się także pokazy lotów nocnych, skoki spadochronowe, symulacja walki powietrznej, prezentacja samolotów z Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz wystawa samolotów przygotowana przez wojsko.

Partnerami imprezy są Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Rzeszowa.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Pokazy rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do 20:30.