Podstrona: Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego

2019-07-08
Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego

W piątek w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy i partnerzy wydarzenia przybliżyli ogólny program pokazów lotniczych z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Pokazy odbędą się 31 sierpnia w Jasionce.

W programie pikniku znajdą się pokazy lotów nocnych i skoków spadochronowych, symulacja walki powietrznej, prezentacja samolotów z Muzeum Lotnictwa w Krakowie (w tym aeroplanów sprzed I wojny światowej) oraz wystawa samolotów przygotowana przez wojsko. Ponadto na pokazach zaprezentuje się wiele firm lotniczych, szkół oraz zespołów akrobacyjnych.

- Będą biało-czerwone "Iskry" i myśliwce "F-16". Będą samoloty transportowe "CASA" i "Hercules". Spodziewamy się również "Orlików" (samolotów szkoleniowych "PZL-130 - PAP"). - wyjawił prezes Aeroklubu Polskiego, wielokrotny mistrz świata w akrobacji, Jerzy Makula. - Podkarpacie lotnictwem stoi. I chodzi tu zarówno o szkolenie kadr dla lotnictwa w Ośrodku Kształcenia Lotniczego jak i gospodarkę, która oparta jest na lotnictwie" – dodał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Partnerami imprezy są Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Organizatorzy spodziewają się, że pokazy obejrzy co najmniej 40 tys. widzów. Wstęp będzie bezpłatny.