Podstrona: Certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” 2022 dla kierunku inżynieria i analiza danych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2022-02-16 , red.  Urszula Bednarz

Kierunek inżynieria i analiza danych (studia I stopnia) prowadzony na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej uzyskał certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” 2022. Konkurs „Studia z Przyszłością” ma na celu nagradzanie najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków oraz programów studiów na polskich uczelniach.

Ocena kierunku

Oceniając kierunek, komisja konkursowa stwierdziła, że spełnia on kryteria regulaminowe Konkursu „Studia z Przyszłością”, ponieważ zapewnia absolwentom możliwość uzyskania wykształcenia zgodnego z oczekiwaniami rynku pracy, a kształcenie studentów opiera się na innowacyjnym i nowoczesnym programie studiów realizowanym przez kadrę akademicką posiadającą kwalifikacje adekwatne do założonych efektów uczenia się. Założenia koncepcji kształcenia na tym kierunku studiów są spójne z misją i strategią rozwoju uczelni, zakładają wysoką jakość i różnorodność oferty kształcenia dzięki kreowaniu odpowiednich kwalifikacji i kompetencji, które umożliwiają absolwentom spełnianie wymogów rynku pracy zarówno lokalnym, regionalnym, jak i ponadregionalnym. Uczelnia w sposób efektywny dąży do tego, aby w trakcie procesu kształcenia studenci mogli nabyć odpowiednie nawyki i postawy umożliwiające realizowanie ambitnych celów zawodowych oraz ustawicznego samokształcenia i rozwoju.

O konkursie

Organizatorem Konkursu „Studia z Przyszłością” są Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC, a jego celem jest promocja najlepszych kierunków kształcenia prowadzonych przez polskie uczelnie oraz doskonalenie jakości kształcenia w szkołach wyższych i dostarczanie instytucjom akademickim rekomendacji eksperckich, jak kształcić skuteczniej i efektywniej. Certyfikowane są kierunki nowoczesne, przyszłościowe, wartościowe merytorycznie i dobrze przygotowujące absolwentów do odnalezienia się na rynku pracy.

Organizatorzy podkreślają, że kierunki i specjalności posiadające znak jakości „Studia z Przyszłością” są elitarne w skali ogólnopolskiej. Certyfikat ten uzyskały dotychczas m.in. takie uczelnie, jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Collegium Civitas, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i wiele innych znakomitych publicznych i niepublicznych polskich szkół wyższych.