Podstrona: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wystąpił na Gali Chórów Rzeszowa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wystąpił na Gali Chórów Rzeszowa

2021-06-09 , red.  Lidia Chalińska, Anna Worosz
Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej,

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wystąpił podczas pierwszej edycji Gali Chórów Rzeszowa, która odbyła się 8 czerwca br. Gala w zamyśle organizatorów ma być promocją chóralistyki w Rzeszowie, a także docenieniem pracy dyrygentów, którzy prowadzą chóry szkolne, akademickie, parafialne i innych placówek pozauczelnianych.

Opis wydarzenia

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej pomimo trwającej blisko rok izolacji dzięki determinacji i pracy zachował swój wysoki poziom artystyczny i w 30-osobowym składzie zaprezentował się na scenie z nową energią, charyzmą i świeżością. W wykonaniu zespołu można było usłyszeć utwór „Ga gona ya tswanang le Jesu”. Wybór repertuaru był zgodny z sugestią organizatora – prezentowane przez chóry utwory miały być radosne, lekkie i rozrywkowe.

Pomysłodawcą tego ciekawego wydarzenia artystycznego jest dr Anna Marek-Kamińska z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a organizatorem było Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Dyrygentury Chóralnej Instytutu Muzyki UR. Rektor UR prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz dyrektor Instytutu Muzyki prof. dr hab. Mirosław Dymon wręczyli dyplomy uznania dyrygentom, doceniając ich pracę. Gala była również okazją do promocji książki „Chóry Rzeszowa”, w której przedstawiony został również Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

Ta cenna inicjatywa artystyczna, będąca świętem muzyki i chóralistyki, zgromadziła w parku Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wielu słuchaczy.