Podstrona: Chór Akademicki PRz wystąpi na koncercie „Kapele serc" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chór Akademicki PRz wystąpi na koncercie „Kapele serc"

2018-05-12
Chór Akademicki PRz wystąpi na koncercie „Kapele serc

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej weźmie udział w koncercie charytatywnym „Kapele serc". Wydarzenie jest organizowane na rzecz „Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego".

15 maja o godz. 18.00 na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” UR, inicjatora i organizatora koncertu, chór naszej uczelni wystąpi wraz z zespołami: „Karczmarze", „Kornele", Kwintet Akordeonowy „Ambitus 5" i „Studio Baletowe Laili Arifuliny".

Akcja na rzecz „Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego" została zapoczątkowana w 2009 roku przez Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego - „Warszawianka". Organizacji akcji podjęła się polska sekcja CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels), czyli Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej oraz wiele zespołów akademickich w Polsce. Od tej pory każdego roku w maju w Polsce organizowane są koncerty charytatywne pod hasłem „Kapele serc", na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane.