Podstrona: Chór Akademicki PRz wystawi musical "Halka-wersja współczesna" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chór Akademicki PRz wystawi musical "Halka-wersja współczesna"

2019-05-16
kategoria: Wydarzenia, Kultura
Chór Akademicki PRz wystawi musical

W Roku Moniuszkowskim Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na premierę musicalu Halka-wersja współczesnaWydarzenie odbędzie się 19 maja o godz. 16:30 w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej. Musical połączony będzie ze zbiórką charytatywną na rzecz podopiecznych z Domu dla Dzieci „Mieszko”.

Fabuła musicalu „Halka-wersja współczesna” oparta na libretcie opery „Halka”, ale jest osadzona w realiach XXI wieku. W musicalu wykorzystano dwie sztandarowe arie z opery: arię Halki „Gdybym rannym słonkiem” oraz arię Jontka „Szumią jodły”. Role śpiewane i mówione wykonują członkowie chóru Politechniki Rzeszowskiej. W musicalu  gościnnie wezmą udział rzeszowski skrzypek Kamil Niemiec oraz profesjonalna para taneczna Jadwiga Madej Baer oraz Tomasz Rusin, którzy zatańczą mazura narodowego.

Scenariusz i reżyseria musicalu - Anna Ziaja i Paweł Szczygłowski, kierownictwo artystyczne i muzyczne - Lidia Chalińska, dyrektor Chóru Akademickiego PRz.

Podczas koncertów prowadzona będzie charytatywna zbiórka pieniędzy na rzecz Domu dla Dzieci „Mieszko”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla podopiecznych placówki.

Musical Halka - wersja współczesna" wystawiony zostanie się również 23 i 30 maja.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Akademickie Radio Centrum.