Podstrona: Czasopismo naukowe Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Czasopismo naukowe Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2017-02-10 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka
Czasopismo naukowe Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Informujemy, iż Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury - JCEEA w wyniku pozytywnej ewaluacji od dnia 3 lutego 2017 r. jest indeksowane w międzynarodowej bazie recenzowanych czasopism naukowych Directory of Open Access Journals (DOAJ). Baza danych Directory of Open Access Journals została utworzona przez Lund University Libraries w 2003 roku w Szwecji, obecnie indeksuje ponad 10 tys. czasopism otwartego dostępu wydawanych na całym świecie, obejmujących wszystkie dziedziny nauki, technologii, medycyny, nauki społeczne i humanistyczne.

Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury - JCEEA jest kontynuacją Zeszytów Naukowych Politechniki Rzeszowskiej - Budownictwo i Inżynieria Środowiska, wydawanych od 1983 r., które z kolei były kontynuacją publikacji naukowych wydawanych od 1973 r. pod nazwą Rozprawy - Prace Instytutu Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Kwartalnik JCEEA pozytywnie przechodzi ewaluację ministerialną, w wyniku której sukcesywnie podnosi liczbę punktów w wykazie czasopism punktowanych. Obecnie zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem artykuły zamieszczane w kwartalniku JCEEA otrzymują po 9 punktów, co jest wynikiem pracy zespołu redakcyjnego. Czasopismo jest indeksowane przez liczne bazy referencyjne rekomendowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz jest w trakcie ewaluacji do baz Scopus oraz Web of Science.