Podstrona: Delegacja z Irackiego Kurdystanu w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja z Irackiego Kurdystanu w Politechnice Rzeszowskiej

2018-11-21
Delegacja z Irackiego Kurdystanu w Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 20 listopada 2018 r. na Politechnice Rzeszowskiej gościliśmy delegację z Irackiego Kurdystanu: Wirya Shekh Mostafa - szejka z Sulejmani oraz Yosifa Khalafa. W spotkaniu wzięły udział władze uczelni: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik – prorektor ds. nauki,  dr inż. Arkadiusz Rzucidło – prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz mgr Mieczysław Górak – Dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce. Władze samorządowe reprezentował starosta łańcucki – Adam Krzysztoń a organizatorem spotkania był Piotr Grabek. W rozmowach uczestniczył również mgr Łukasz Czułno ze Studium Języków Obcych, zapewniający obsługę językową.

Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości i perspektyw kształcenia kurdyjskich studentów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. W obszarze zainteresowań kurdyjskiej delegacji był kierunek lotnictwo i kosmonautyka, uzyskanie licencji pilota i szkolenia mechaników lotniczych MTO.

Władze uczelni w sposób szczegółowy przedstawiły gościom ofertę kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Wizyta była również okazją do zapoznania się z potencjałem i infrastrukturą badawczą naszej uczelni.