Podstrona: Dni Otwarte Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz w Stalowej Woli / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dni Otwarte Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz w Stalowej Woli

2019-05-29
Fot. A. Łączek

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli został zorganizowany Dzień Otwarty. Celem wydarzenia była promocja kierunków technicznych i przedstawienie oferty edukacyjnej Wydziału Mechaniczno -Technologicznego.

Podczas wydarzenia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Gorzyc, Jarosławia i Leżajska uczestniczyli w pokazach i prezentacjach, które przygotowali dla nich pracownicy naukowi, studenci oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie na wydarzenie byli m.in. Huta Stalowa Wola, Liugong Dressta Machinery, Superior Industries, Thoni Alutec, Chip Zakład Elektroniki i Automatyki, bank PEKAO SA. Przyszli studenci mieli także możliwość zwiedzania laboratoriów oraz zapoznania się z ofertami zaproszonych firm i instytucji. Jedną z atrakcji dla odwiedzających była wystawa zabytkowej motoryzacji.

Tegoroczne Dni Otwarte WMT zostały połączone z uroczystą galą, podczas której zostały wręczone nagrody w konkursie „Od pomysłu do przemysłu”.

Nagrody INDYWIDUALNE otrzymali:

W kategorii Rozwiązania programowo-techniczne:

1 miejsce Dawid Antosz, ZST Leżajsk za Mechanicznego pająka „Raspi Spider”,
2 miejsce Tomasz Palikij, ZST Leżajsk za Robota mobilnego.

W kategorii Urządzenia:

1 miejsce Hubert Janiec, ZST Leżajsk za Plazmę CNC,
2 miejsce Paweł Solarz, ZSE Rzeszów za Robotyczne Ramię,
3 miejsce Mikołaj Pasterz, ZSE Rzeszów za 3-osiową frezarkę CNC.

Nagrody GRUPOWE przyznano:

W kategorii Rozwiązania programowo-techniczne:

1 miejsce ex aequo uczniowie ZST Jarosław za projekt Twój dom w twoich rękach – Inteligentny dom oraz uczniowie CEZ Stalowa Wola za Stanowisko do nauki języka SFC,
2 miejsce uczniowie ZST Jarosław za Automatyczny dron do badania stężenia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu,
3 miejsce uczniowie ZST Leżajsk za Manipulator.

W kategorii Urządzenia:

1 miejsce uczniowie ZST Jarosław za Zautomatyzowany model linii transportowej,
2 miejsce uczniowie ZS Sanok za Mixer „5000”,
3 miejsce uczniowie RCEZ Nisko za Model dydaktyczny farmy fotowoltaicznej zarządzanej zdalnie.

Firma Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. ufundowała również nagrodę specjalną w konkursie oraz stypendia stażowe, które wręczył wiceprezes Feng Zhiheng. Laureatami stypendiów zostali Klaudia Kuraś i Łukasz, studenci  kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Damian Tabor i Dariusz Serafin, studenci kierunku mechanika i budowa maszyn.