Podstrona: Doktor Politechniki Rzeszowskiej w EURODOC / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Doktor Politechniki Rzeszowskiej w EURODOC

2019-04-16
kategoria: Nauka
Doktor Politechniki Rzeszowskiej w EURODOC

Dr inż. Agata Skwarczyńska-Wojsa, adiunkt na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej została wybrana na drugą kadencję na stanowisko koordynatora w EURODOC (The European Council of Doctoral Candidates and Junior Researches). Będzie odpowiedzialna za kwestie związane z redakcją naukową i techniczną newslettera organizacji.

Tegoroczne wybory do nowego zarządu, administracji i rady doradczej EURODOC zakończyły się wielkim sukcesem delegacji z ramienia Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Obok dr inż. Agaty Skwarczyńskiej-Wojsa z Politechniki Rzeszowskiej w nowym zarządzie i administracji zasiądą również cztery polskie doktorantki reprezentujące Politechnikę Śląską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką oraz Dolnośląską Szkołę Wyższą. Wybory odbywały się w dniach 3–4 kwietnia w Brukseli podczas corocznego walnego zebrania państw członkowskich organizacji EURODOC.

EURODOC jest międzynarodową federacją 32 krajowych stowarzyszeń doktorantów i młodych naukowców z krajów Unii Europejskiej oraz Rady Europy. Federacja odpowiada m.in. za reprezentowanie młodych naukowców na poziomie europejskim w zakresie edukacji, badań i rozwoju zawodowego, podnoszenia jakości programów kształcenia doktorantów i standardów działalności badawczej w Europie. Do zadań EURODOC należy też promowanie obiegu informacji na temat zagadnień dotyczących młodych naukowców poprzez organizowanie wydarzeń, udział w debatach i opracowywanie polityki dotyczącej szkolnictwa wyższego i badań w Europie.