Podstrona: Dotacja Samorządu Województwa Podkarpackiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dotacja Samorządu Województwa Podkarpackiego

2024-07-10 , red.  Anna Worosz
Od lewej: A. Huk, P. Pilch, prof. J. Sęp,

Samorząd Województwa Podkarpackiego przekazał 1,7 mln zł dla uczelni z regionu. Największe wsparcie otrzymała Politechnika Rzeszowska. Przyznane środki w kwocie 415 000,00 zł posłużą na realizację przedsięwzięcia pn. „Zakup, budowa i doposażenie stanowisk laboratoryjnych dydaktyczno-badawczych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziale Zarządzania”.

W podpisaniu umów Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali wicemarszałkowie Piotr Pilch i Karol Ożóg oraz członek zarządu Anna Huk. Umowę w imieniu Politechniki Rzeszowskiej podpisał prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp.

Politechnika Rzeszowska już po raz kolejny otrzymała największe dofinansowanie. Środki te umożliwią zakup, budowę i doposażenie stanowisk laboratoryjnych dydaktyczno-badawczych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Zarządzania. „Dzięki temu dofinansowaniu będziemy mieli możliwość dalszego doskonalenia kształcenia i wzbogacenia zakresu prowadzonych badań”powiedział prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp. Wsparcie finansowe udzielanie jest przez Samorząd Województwa Podkarpackiego Politechnice Rzeszowskiej już od wielu lat. Przykładowo, w zeszłym roku pieniądze przeznaczone były na dofinansowanie infrastruktury związanej z pracami nad energetycznym zastosowaniem wodoru. Natomiast w tym roku dotacja pozwoli na doposażenie laboratoriów dydaktyczno-badawczych dwóch wydziałów naszej uczelni” – dodał prorektor.

Wicemarszałek Piotr Pilch podkreślił, że dla regionu jest ważne, aby uczelnie podkarpackie się rozwijały oraz dysponowały dobrą bazą i rozwijały swój potencjał. „Zależy na tym żeby jak najwięcej młodzieży zostawało i uczyło się w uczelniach na terenie naszego województwa. Zależy nam na tym aby poziom kształcenia był jak najwyższy. Dlatego też dofinansowujemy te kierunki, które wchodzą na rynek pracy, lokalny rynek pracy” – mówił.