Podstrona: Duży sukces Rzeszowskiej Grupy IT / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Duży sukces Rzeszowskiej Grupy IT

2017-05-16 , red.  Artur Polakiewicz
Duży sukces Rzeszowskiej Grupy IT

Marcin Biszczanik, Marek Ruman, Karol Pyśniak, Jakub Szczap i Marcin Hubacz to osoby reprezentujące Rzeszowską Grupę IT i Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych Politechniki Rzeszowskiej podczas European Robot Challenge 2017. Zawody, które odbyły się 13 maja br. w Opolu, dawniej nosiły nazwę Opolski Festiwal Robotyki, w tym roku miały one rangę międzynarodową. Głównym celem współzawodnictwa jest popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii przez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką, elektroniką, informatyką, programistyką oraz nowymi technologiami.

Konstruktorzy robotów zmierzyli się w konkurencjach line follower, humanoid sprint oraz lego sumo. Studenci WEiI wystartowali z robotami z klocków Lego Mindstorms, a także z wykonanym od podstaw z elementów elektronicznych robotem line follower. Członkowie koła odnieśli wielki sukces, zajmując odpowiednio: I miejsce w kategorii humanoid sprint, II miejsce w kategorii line follower enhanced oraz IV miejsce w kategoriach line follower drag i line follower standard.

Studenci RzIT już myślą o październikowych zawodach w Krakowie. Składając im wielkie gratulacje, liczymy na ich kolejne sukcesy.

Więcej szczegółów na fanpage’u.

A tak było rok temu:

.