Podstrona: Dziedzictwo i rozwój Podkarpacia - konkurs / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dziedzictwo i rozwój Podkarpacia - konkurs

2018-01-22
Dziedzictwo i rozwój Podkarpacia - konkurs

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza studentów z regionu do wzięcia udziału w konkursie prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”. Konkurs dedykowany jest do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.

Do konkursu mogą być zgłaszane obronione prace doktorskie, magisterskie, licencjackie i inżynierskie z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim. Prace powinny być składane wraz z rekomendacją uczelni, gdzie powstały i zostały obronione.

Wyłonienie najlepszych prac nastąpi w dwóch kategoriach:
- dziedzictwo Podkarpacia w jego wszechstronnych ujęciu i rozumieniu,
- współczesny potencjał rozwojowy, procesy społeczno-gospodarcze, nowe technologie i rozwiązania podnoszące jakość życia i ofertę usług publicznych.

Laureaci poszczególnych kategorii otrzymają 5000 zł. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 15 000 zł. Prace konkursowe należy zgłaszać do 15 września br. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Konkurs zorientowany jest na pogłębienie i popularyzację wiedzy na temat Podkarpacia, prezentację regionalnych zasobów dziedzictwa i współczesnego potencjału rozwojowego oraz promocję województwa podkarpackiego. Jednocześnie wśród pierwszorzędnych celów Konkursu jest chęć wsparcia i wyróżnienia działań młodych naukowców oraz osób podejmujących tematykę Podkarpacia w swoich badaniach.

Wszelkie pytania należy kierować pod adres email: m.werner@podkarpackie.pl lub tel. (17) 747 59 21; 609 702 484.