Podstrona: Dzień „erasmusów” na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dzień „erasmusów” na Politechnice Rzeszowskiej

2016-10-27 , red.  Artur Polakiewicz
Dzień „erasmusów” na Politechnice Rzeszowskiej

26 października br. na Politechnice Rzeszowska odbył się tzw. Erasmus Day. Był to dzień pełen atrakcji o charakterze integracyjno-edukacyjnym. Jego celem była promocja programu Erasmus+.

Tureccy, hiszpańscy, greccy, portugalscy i włoscy studenci kształcący się w ramach tego programu na Politechnice Rzeszowskiej przygotowali m.in. stoiska, na których zaprezentowali kulturę i obyczaje swoich krajów. Stoiska te rozlokowali w kilku budynkach uczelni. Odwiedzali je polscy studenci i pracownicy uczelni. Jedną z atrakcji tego dnia była „Randka w ciemno”. To program przygotowany w ramach nauki języka polskiego, z którym musieli zmierzyć się zagraniczni studenci. Ich zadaniem było m.in. zaśpiewanie polskiej piosenki. Był też quiz o poszczególnych państwach.

Obecnie na Politechnice Rzeszowskiej w ramach programu Erasmus+ studiuje 51 osób. Wydarzenie zorganizował Dział Współpracy Międzynarodowej.

KH