Podstrona: Egzamin TOEIC dla studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Egzamin TOEIC dla studentów PRz

2018-12-04
kategoria: Nauka
Egzamin TOEIC dla studentów PRz

Studium Języków Obcych, jako partner Educational Testing Services, oferuje studentom Politechniki Rzeszowskiej możliwość uzyskania certyfikatu TOEIC podczas egzaminu, który odbędzie się w dniu 20 grudnia 2018 r. o  godz. 8:30.

Certyfikat TOEIC® został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC® jest zatem egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. To najbardziej popularny egzamin na świecie, wybierany przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych.

Egzamin ten` jest przeznaczony dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych, w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania oraz gramatyki.

Do egzaminu podchodzi rocznie ponad 7 000 000 kandydatów na całym świecie. Uznawany jest przez ponad 14 000 firm, korporacji i organizacji.

Co wyróżnia TOEIC® spośród innych egzaminów?

• przyjazny dla zdającego: test diagnostyczny, który zdaje się zawsze,
  • TOEIC® skupia się na praktycznej wiedzy językowej, wykorzystywanej w pracy,
  • wynik w postaci punktów na skali (10-990),
  • punktacja przekłada się na poziomy A1-C1 względem poziomów CEF (Rady Europy),
  • jest uznawany przez Służbę Cywilną w Polsce, wymagany wynik to 700 punktów,
  • daje kandydatowi szczegółowy Raport Wyników z interpretacją wyniku punktowego.

Certyfikat TOEIC® to także atut w CV, który stanowi potwierdzenie umiejętności językowych oraz globalny standard w ocenie kompetencji językowych.

Koszt przystąpienia do egzaminu to 80 zł oraz 180 zł za certyfikat w przypadku uzyskania zadowalającego wyniku.

W przypadku uzyskania, odpowiednio dla poziomu lektoratu, min. 690 punktów (poziom B2), 840 punktów (poziom C1) na egzaminie TOEIC, student uzyskuje zwolnienie z egzaminu z lektoratu.

Udział w egzaminie poprzedza rejestracja https://sjo.prz.edu.pl/egzaminy-miedzynarodowe/toeic/zapis-na-toeic1