Podstrona: EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów

2017-12-19
EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów

Studenci Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów odwiedzili dzieci w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Młodzi konstruktorzy prezentowali zbudowane przez siebie modele samolotów i odpowiadali na pytania zadawane przez małych pacjentów.

Jesteśmy w szpitalu już po raz drugi, w tym roku pokazujemy modele samolotów z zawodów SAE Aero Design 2016 i z Air Cargo Challenge w Zagrzebiu. Zainteresowanie ze strony dzieci jest duże, najczęściej pytają o to dlaczego w modelu znajdują się piłeczki. Są one imitacją pasażerów siedzących w prawdziwym samolocie – mówi Aleksandra Pasich studentka II roku kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, należąca do koła EUROAVIA Rzeszów.

Najmłodszym pacjentom studenci rozdawali słodkie upominki od koła naukowego EUROAVIA Rzeszów oraz Politechniki Rzeszowskiej.