Podstrona: Euroavia w Centrum Operacyjnym PLL LOT / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Euroavia w Centrum Operacyjnym PLL LOT

2017-04-11 , red.  Artur Polakiewicz
Euroavia w Centrum Operacyjnym PLL LOT

7 kwietnia br. członkowie Koła Naukowego Euroavia odwiedzili Centrum Operacyjne PLL LOT oraz spotkali się z członkiem Zarządu, Prezesem Stefanem Malczewskim.

Studenci mieli okazję zwiedzić całe Centrum Operacyjne, zobaczyć jak wygląda zarządzanie sytuacjami kryzysowymi; zwiedzili także bazę techniczną LOTAMS, gdzie każdy zobaczył z bliska samoloty podczas przeglądu.  Była to też okazja by wejść do kokpitów, dotknąć i doświadczyć tego na własnej skórze.

Punktem końcowym wizyty było spotkanie się z Prezesem Stefanem Malczewskim, który przybliżył członkom Euroavii historię linii oraz podkreślił, że podpisana z Politechniką Rzeszowską umowa jest niezwykle ważna dla LOT-u. Przy obecnych planach rozwoju firmy, Prezes Malczewski wiąże ze studentami PRz ogromne nadzieje na współpracę.

Anita Baca