Podstrona: Europejski certyfikat jakości KAUT dla Wydziału Chemicznego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Europejski certyfikat jakości KAUT dla Wydziału Chemicznego

2022-01-19 , red.  Anna Worosz
Europejski certyfikat jakości KAUT dla Wydziału Chemicznego

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych zdecydowała o przyznaniu kierunkowi inżynieria chemiczna i procesowa prowadzonemu na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej akredytacji na okres od 15 stycznia 2022 r. do 14 stycznia 2027 r. Kierunek ten uzyskał europejski certyfikat jakości EUR-ACE® Label.

Certyfikat EUR-ACE® Label

Uzyskanie tego certyfikatu jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia oraz zgodności z przyjętymi w Europie normami i zasadami. Program akredytacji European Accredited Engineer jest ściśle powiązany z procesem bolońskim i oparty na Standards and Guidelines for Quality Assurance. EUR-ACE® Label to system akredytacji stworzonej przez europejskie organizacje inżynierskie. System został opracowany przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE), która zrzesza wiele europejskich organizacji zajmujących się kształceniem inżynierów, takich jak: Engineering Council (EngC), Commission des Titres d’Ingénieur (CTI), Féderation Européenne d’Associations Nationales d’Ingenieurs (FEANI), Sociéte Européenne pour la Formation des Ingénieurs (SEFI) czy The International Society for Engineering Education (IGIP).

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa

Oceniając kierunek inżynieria chemiczna i procesowa, komisja zwróciła uwagę na mocne strony procesu kształcenia na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, w tym m.in. bardzo dobrą współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym przejawiającą się dostosowaniem programu studiów do potrzeb rynku pracy, zróżnicowaną i ciekawą ofertę kół naukowych oraz wysoki poziom merytoryczny prac dyplomowych i prac przejściowych.

„Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ przyznanie tego certyfikatu oznacza nobilitację dla Wydziału Chemicznego. Pokazuje, że warto studiować na naszym wydziale. Mamy nadzieję, że kierunek inżynieria chemiczna i procesowa będzie się cieszył zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów, szczególnie że kierunek ten intensywnie się rozwija – wkrótce będzie kształcił specjalistów w zakresie technologii wodorowych” – podkreśla dr inż. Joanna Wojturska, prodziekan ds. kształcenia WCH.