Podstrona: Ferie zimowe z Politechniką Rzeszowską / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ferie zimowe z Politechniką Rzeszowską

2019-02-26
Ferie zimowe z Politechniką Rzeszowską

W dniach 19-21 lutego 2019 r. dzieci w ramach półkolonii zorganizowanych przez firmę Polimedia odwiedziły Politechnikę Rzeszowską. Uczelnia to idealne miejsce by rozpocząć prawdziwą przygodę z nauką i techniką.

Na młodych pasjonatów nauki czekały inspirujące warsztaty podczas których mogli np. poczuć się jak kierowca samochodu ciężarowego w symulatorze jazdy. Nie zabrakło także pokazów chemicznych, czyli zmieniających kolory roztworów, parujących cylindrów, doświadczeń z suchym lodem czy ciekłym azotem. Zajęcia w laboratorium techniki świetlnej pozwoliły nie tylko zdobyć wiedzę i zrozumieć otaczające nas zjawiska ale też rozbudzić ciekawość.

Na naszych warsztatach dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Być może zostaną kiedyś studentami naszej uczelni.