Podstrona: Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet – podsumowanie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet – podsumowanie

2019-05-14
kategoria: Sport
Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet – podsumowanie

W dniach 9-12 maja na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. W klasyfikacji uczelni technicznych drużyna Politechniki Rzeszowskiej zajęła I miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej miejsce XIII.

Do tej pory Akademicki Związek Sportowy Politechniki Rzeszowskiej wraz z Centrum Fizjoterapii i Sportu PRz byli organizatorami półfinałów mistrzostw Polski. Mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy.

- Był to historyczny występ naszej drużyny w finałach, ale też pierwsze zawody takiej rangi na obiektach Politechniki Rzeszowskiej – mówi Grzegorz Sowaprezes KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski, wyłonionych drogą eliminacji wojewódzkich i półfinałowych, w których wzięły udział reprezentacje państwowych i większości niepublicznych polskich uczelni.

Drużyna Politechniki Rzeszowskiej trafiła do grupy "śmierci”, w której zmierzyła się z PWSZ Krosno (III miejsce w ubiegłorocznej edycji), Uniwersytetem Opolskim (obrończynie tytułu z zeszłego roku) oraz AWF Katowice.

W klasyfikacji uczelni technicznych nasza drużyna zmierzyła się z drużyną Politechniki Łódzkiej. Po dwóch bardzo wyrównanych setach Politechnika Rzeszowska zwyciężyła i mogła się cieszyć ze złotego medalu osiągając wynik  2:0 (25:20,25:22).

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Opolski po raz drugi sięgnął po złoto broniąc ubiegłoroczny tytułu mistrza. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu a trzecie miejsce zajęły panie z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

W czasie uroczystości wręczenia medali i dyplomów obecny był prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu PRz, prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu  oraz prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Klasyfikacja końcowa

1. Uniwersytet Opolski