Podstrona: Formuła Student laureatem konkursu KOKON. Gratulujemy! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Formuła Student laureatem konkursu KOKON. Gratulujemy!

2017-05-29 , red.  Artur Polakiewicz
Formuła Student laureatem konkursu KOKON. Gratulujemy!

Koło Naukowe Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej wzięło udział w ogólnopolskim konkursie kół naukowych dla studentów uczelni technicznych KOKON. Jego celem jest wzrost działalności naukowej i jej upowszechnianie, integracja kół naukowych uczelni technicznych oraz współpraca z firmami.

Zadaniem uczestników rywalizacji było zgłoszenie innowacyjnego rozwiązania w kategorii „projekt konstrukcyjny”, „konferencja” lub „innowacja i nowe technologie”. Opracowanie projektu bolida wyścigowego PMT-01 pozwoliło studentom Politechniki Rzeszowskiej na zdobycie „nagrody internautów", o którą rywalizowały wszystkie propozycje z wymienionych kategorii. Warto dodać, że studenci Politechniki Rzeszowskiej wygrali z najlepszymi uczelniami w Polsce m.in.: AGH w Krakowie, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską i Politechniką Krakowską. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Zapraszamy do polubienia fanpage’a PRz Racing Team / Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej.