Podstrona: [FOTO, VIDEO] Pokazy łazików marsjańskich w Ostródzie wygrał Legendary Rover Team / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO, VIDEO] Pokazy łazików marsjańskich w Ostródzie wygrał Legendary Rover Team

2017-06-08 , red.  Artur Polakiewicz

Podczas Targów Proobronnych „Pro Defense” 2017 w Ostródzie (1–4 czerwca br.) na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej studenci z Legendary Rover Teamu: Łukasz Paradyło, Karol Wyroba i Józef Kiełbiowski prezentowali łazik w nowej roli – jako maszynę do zadań militarnych. Marsjański pojazd wystartował w pięciu kategoriach, dwie z nich dotyczyły zastosowania militarno-saperskiego: najpierw łazik musiał rozbroić makietę z materiałami wybuchowymi, przeciąć lub wyrwać przewody, a następnie miał znaleźć torbę z ładunkiem, przeciągnąć ją we wskazane miejsce, przeprowadzić inspekcję wnętrza, otworzyć torbę i wyciągnąć z jej wnętrza ładunek. Pozostałe trzy kategorie zadań były takie same jak konkurencje University Rover Challenge (przejazd po trudnym terenie, obsługa panelu serwisowego oraz dostarczenie narzędzi w odpowiednie miejsce).

Rzeszowski łazik w zadaniach militarnych był bezkonkurencyjny, a w ostatecznej klasyfikacji pokonał różnicą 3,5 punktu: IMPULS Politechniki Świętokrzyskiej (2. miejsce), #next Politechniki Białostockiej (3. miejsce), PCz Rover Team Politechniki Częstochowskiej (4. miejsce), Kameleona Politechniki Opolskiej (5. miejsce), SKA Robotics Politechniki Warszawskiej (6. miejsce).

Legendary Rover Team to dwukrotny mistrz świata w konstruowaniu łazików marsjańskich. Zespół dwa razy z rzędu (2015 i 2016 r.) zwyciężył w międzynarodowych zawodach University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Ponadto w 2014 r. zajął w nich 3. miejsce, a w European Rover Challenge uplasował się na 7. pozycji.

Serdecznie gratulujemy Legendary Rover Teamowi i zachęcamy do polubienia fanpage’a.