Podstrona: Gala finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2017” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Gala finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2017”

2018-09-20
Gala finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2017”

W Politechnice Rzeszowskiej odbyła się gala finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2017”.  Główną nagrodę w konkursie otrzymał ST TOWER, budynek mieszkalny z częścią usługowo-handlową przy ul. Lewakowskiego w Rzeszowie.

Celem konkursu „Budowa Roku Podkarpacia” jest popularyzacja budownictwa na terenie naszego województwa. Konkurs jest organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie oraz Podkarpacką Izba Inżynierów Budownictwa.

Obiekty nagrodzono w VII kategoriach: obiekty mieszkalne, obiekty mieszkalne o charakterze zabudowy staromiejskiej, obiekty służby zdrowia, obiekty produkcyjne, obiekty handlowe, obiekty użyteczności publicznej, ale także obiekty spoza Podkarpacia realizowane przez firmy mające siedzibę na Podkarpaciu.

Główną nagrodę konkursu otrzymał ST TOWER, budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługowo - handlową przy ul. Lewakowskiego w Rzeszowie.

Wśród nagrodzonych znalazły się również osiedle mieszkaniowe „NASZ GAJ” przy ul. Powstańców Warszawy w Rzeszowie,  budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Fredry w Przemyślu, budowa lądowiska oraz przebudowa i rozbudowa SOR i Izby Przyjęć w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, hala produkcyjno-magazynowa na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK w Mielcu, Centrum Handlowe VIVO! w Krośnie, żłobek nr 7 „Calineczka” w Rzeszowie, teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Plenerowej w Rzeszowie, kompostownia tunelowa Zakładu REMONDIS w Łodzi.

Nagrody przyznano również za termomodernizację Urzędu Gminy Solina i Gminnego Zakładu Komunalnego w Polańczyku, stację PKP Sędziszów Małopolski, modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Hoczwi, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 872, most w miejscowości Domostawa czy most w miejscowości Zaborów.

Pełną listę nagrodzonych można znaleźć tutaj.

Podczas gali rozstrzygnięto również konkurs rysunkowy dla dzieci „Drogi, mosty, estakady i autostrady przyszłości – 2018”. Wśród laureatów znalazło się 20 dzieci.

Tegoroczna edycja konkursu Budowa Roku Podkarpacia została przeprowadzona przez osiem stowarzyszeń naukowo-technicznych działających na terenie województwa i Polski.