Podstrona: Geodezja i planowanie przestrzenne – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Geodezja i planowanie przestrzenne – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

2020-06-10
Geodezja i planowanie przestrzenne – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Już od 1 lipca rusza rekrutacja na nowy i długo wyczekiwany kierunek studiów Geodezja i planowanie przestrzenne na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Kierunek ten dedykowany jest pasjonatom matematyki, fizyki, geografii i rysunku a także tym, którzy chcą pracować w terenie, biurze czy pracowni projektowej i mieć realny wpływ na  otaczający świat. Utworzenie nowego kierunku jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie młodzieży i otoczenia społeczno-gospodarczego tym profilem kształcenia.

Studia I (profil praktyczny) i II (profil ogólnoakademicki) stopnia będą prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Absolwent wybierając jedną ze specjalności kształcenia zrealizuje program nauczania umożliwiający mu nabycie dodatkowej wiedzy i umiejętności praktycznych z wąskiego, specjalistycznego zakresu zagadnień. Ukończenie specjalności Geoinformatyka i geodezja inżynieryjna przygotuje do wykonywania samodzielnych zadań produkcyjnych dotyczących obsługi komputerowych systemów tworzenia map numerycznych i powiązanych z nimi baz danych, a także wykonywania specjalistycznych pomiarów geodezyjnych.

Absolwent kończący specjalność Gospodarka nieruchomościami i planowanie przestrzenne będzie przygotowany do realizacji zadań wynikających z dostosowania gospodarki nieruchomościami i zagospodarowania przestrzennego do standardów europejskich, w tym sporządzania obligatoryjnych i fakultatywnych dokumentów planistycznych na wszystkich szczeblach projektowania, wyceny nieruchomości, zarządzania i obrotu nieruchomościami w warunkach gospodarki rynkowej czy modernizacji obszarów wiejskich.

Po ukończeniu kierunku Geodezja i planowanie przestrzenne absolwent będzie przygotowany do pracy w większych przedsiębiorstwach i małych firmach geodezyjnych oraz administracji publicznej. Absolwenci będą posiadali wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalszy rozwój zawodowy oraz kontynuację kształcenia.