Podstrona: [VIDEO] Głosuj na SkyBot – projekt studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Głosuj na SkyBot – projekt studentów Politechniki Rzeszowskiej

2018-01-25
[VIDEO] Głosuj na SkyBot – projekt studentów Politechniki Rzeszowskiej

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają szansę na wygraną w II edycji konkursu CSR Masters - działaj z Henklem. Do konkursu zgłosili projekt robota SkyBot, który zachęca do aktywności fizycznej. O tym, czy wygrają, zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 31 stycznia.

Projekt opracowało czterech studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. SkyBot znalazł się wśród 9 pomysłów studentów z polskich uczelni wyróżnionych przez jury konkursowe. Realizacja projektu ma na celu zachęcenie uczniów szkół na terenach wiejskich do aktywności fizycznej, a także zainteresowanie ich programowaniem poprzez wspólne budowanie robotów. To właśnie aktywność fizyczna będzie potrzebna do wprawienia robota SkyBot w ruch.

– Współpracujemy z młodzieżą szkolną prowadząc zajęcia o tematyce związanej z robotyką i informatyką. Pomyśleliśmy więc, że stworzymy projekt, który nakłoni dzieci nie tylko do aktywności umysłowej, ale i fizycznej – przyznaje Mateusz Salach, student Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Zadaniem dzieci będzie złożenie własnego robota z otrzymanych modułów, a następnie za pomocą założonej na rękę, odpowiednio zaprogramowanej opaski, robot będzie wprawiany w ruch.

– Roboty sterowane ruchami dziecka będą brały udział w wyścigu. Zwycięży to dziecko, którego robot dzięki precyzji i szybkości wykonanych ruchów najszybciej dotrze do mety – wyjaśnia Mateusz Salach.

Jeśli projekt studentów Politechniki Rzeszowskiej znajdzie się wśród trzech najlepiej ocenionych przez internautów, pomysłodawcy obiecują, że we wrześniu zaprezentują swój wynalazek dzieciom w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Nehrybce.

W konkursie CSR Masters - działaj z Henklem! udział mogli wziąć studenci wszystkich polskich uczelni, którzy opracowali autorski projekt działań prospołecznych o tematyce edukacyjnej, ekologicznej, zdrowotnej lub kulturalnej. Najważniejszy był cel, czyli stworzenie czegoś dla dobra szerszej społeczności.

Wyniki internetowego głosowania, a tym samym trzy zwycięskie zespoły, które zdobyły najwięcej głosów, zostaną ogłoszone już 1 lutego! Zwycięzcy otrzymają po 5 000 zł na zrealizowanie swoich autorskich projektów.

Zagłosuj pod adresem: csrmasters.pl/zagłosuj-na-projekt/!