Podstrona: Gościmy delegację z Rumunii / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Gościmy delegację z Rumunii

2017-05-11 , red.  Artur Polakiewicz
Gościmy delegację z Rumunii

Od 9 do 12 maja br. na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury w ramach programu Erasmus+ przebywają pracownicy Uniwersytetu Oradejskiego. Dr Aurelia Onet wygłosiła wykłady dla studentów kierunków inżynieria środowiska oraz ochrona środowiska. Dotyczyły one ekologii mikrobiologicznej i mikroorganizmów glebowych.

Z kolei Monika Costea i Emilia Pantea uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych oraz projektowych. Ponadto panie zwiedziły Bibliotekę Główną PRz, wzięły udział w konsultacjach naukowych i II Konferencji „Rzeszowski Dzień Wody”, a także odwiedziły stację uzdatniania wody.

Goście z rumuńskiego uniwersytetu spotkali się również z prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem, prorektorem ds. współpracy międzynarodowej.

Agata Skwarczyńska