Podstrona: Graduacje absolwentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Graduacje absolwentów Politechniki Rzeszowskiej

2016-10-26 , red.  Artur Polakiewicz
Graduacje absolwentów Politechniki Rzeszowskiej

Graduacja to wydarzenie, podczas którego absolwentom uczelni są wręczane dyplomy ukończenia studiów. W minionym tygodniu ta uroczystość odbyła się na Wydziale Zarządzania, który zapoczątkował tę inicjatywę na uczelni, a także na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

21 października br. wręczono dyplomy ukończenia studiów magisterskich absolwentom Wydziału Chemicznego. W roku akademickim 2015/2016 egzamin dyplomowy złożyły 134 osoby – w tym 46 absolwentów kierunku technologia chemiczna, 64 – biotechnologia i 24 – inżynieria chemiczna i procesowa. 5 z nich otrzymało dyplom z wyróżnieniem. Byli to: Rafał Czarnecki, Anna Jedziniak, Joanna Karbownik, Paulina Kłosowicz i Weronika Płaza. Doceniono też Adriana Arendowskiego, laureata Diamentowego Grantu. Pisaliśmy o nim TUTAJ. Dyplomy ukończenia studiów na Wydziale Chemicznym absolwentom wręczyli: prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, oraz władze Wydziału Chemicznego.

Na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa graduacja odbyła się 22 października 2016 r. Prowadził ją prodziekan ds. kształcenia dr inż. Arkadiusz Rzucidło. W uroczystości wzięło udział 31 tegorocznych absolwentów kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz lotnictwo i kosmonautyka. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała mgr inż. Monika Czapla, absolwentka zarządzania i inżynierii produkcji.

23 października taka uroczystość odbyła się również na Wydziale Zarządzania. Tam 130 tegorocznych absolwentów studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i logistyka odebrało dyplomy ukończenia studiów z rąk dziekana Wydziału Zarządzania dr. hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz. 10 wyróżniającym się absolwentom wydziału wręczono nagrody specjalne. Na tym wydziale uroczystość pożegnania absolwentów tego wydziału odbyła się już po raz siódmy. W graduacji wzięło udział trzech prorektorów. Wydarzenie tradycyjnie uświetniły występy artystyczne. Podczas ceremonii wystąpiła Katarzyna Mazur - studentka kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Studenci Zespól Pieśni i Tańca "Połoniny".

KH