Podstrona: II Konferencja „Rzeszowski Dzień Wody” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Konferencja „Rzeszowski Dzień Wody”

2017-05-11 , red.  Artur Polakiewicz
II Konferencja „Rzeszowski Dzień Wody”

9 maja br. na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury odbyła się II Konferencja „Rzeszowski Dzień Wody” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Zostały przedstawione zagadnienia związane z wodą w przyrodzie, technice i życiu człowieka. 18 referatów zaprezentowano w trzech panelach tematycznych: eksperckim (m.in. pracownicy WBIŚiA – dr inż. Jadwiga Kaleta, dr inż. Alicja Puszkarewicz, dr hab. inż. Dorota Papciak, prof. PRz, dr inż. Justyna Zamorska, dr hab. inż. Barbara Tchórzewska-Cieślak, prof. PRz), doktoranckim i studenckim (studenci kierunku inżynieria środowiska). Uzupełnieniem sesji był dzień otwarty w stacji uzdatniania wody w Rzeszowie.

W całodniowej konferencji wzięło udział ponad 200 osób, wśród których byli studenci Politechniki Rzeszowskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem pełnili rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz prezydent Rzeszowa. Partnerami w organizacji tego przedsięwzięcia były: Urząd Miasta Rzeszowa, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Rzeszowie, Inżynieria Rzeszów SA, Iwoniczanka sp. z o.o., Stowarzyszenie EKOSKOP w Rzeszowie oraz NUEVA TERRAIN sp. z o.o.

Wszystkim partnerom dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, a prelegentom za wygłoszone referaty.

Adam Masłoń