Podstrona: II Targi Pracy i Kongres NETWORKPOWER / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Targi Pracy i Kongres NETWORKPOWER

2024-10-22 , red.  Urszula Kwaśnak, Anna Worosz
Otwarcie kongresu przez rektora prof. P. Koszelnika,

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się II Targi Pracy i Kongres NETWORKPOWER zorganizowane we współpracy z Fundacją OPTEA. Wydarzenie zgromadziło liczne grono studentów i absolwentów, osób zainteresowanych nowymi możliwościami zawodowymi oraz przedstawicieli firm z różnych branż.

Targi Pracy

Ponad 70 firm z branż takich, jak: IT, inżynieria, finanse, marketing, farmacja, bankowość i wielu innych prezentowało swoje oferty pracy, praktyk i staży. Uczestnicy mieli możliwość bezpośrednich rozmów z przedstawicielami pracodawców, poznania szczegółów dotyczących prezentowanych ofert pracy oraz skorzystania ze strefy CV POINT, w której eksperci pomagali w udoskonaleniu dokumentów aplikacyjnych.

Kongres NETWORKPOWER

W ramach II Targów Pracy odbył się Kongres NETWORKPOWER, podczas którego przewidziano trzy panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli firm różnych branż, administracji rządowej, władz Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego i studentów. Eksperci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając aktualne trendy na rynku pracy, wymagania pracodawców oraz strategie skutecznego poszukiwania pracy.

W trakcie tego wydarzenia odbyły się również bezpłatne warsztaty. Praktyczne zajęcia pomogły uczestnikom w doskonaleniu umiejętności miękkich i twardych, takich jak radzenie sobie ze stresem i emocjami, techniki prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych czy zarządzanie czasem, a także poszerzanie wiedzy w zakresie tematyki cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzieli się też, jak przygotować profesjonalne CV.

Do dyspozycji chętnych była również ścianka wspinaczkowa i strefa relaksu, gdzie można było miło spędzić czas ze znajomymi i omówić zdobyte podczas targów, warsztatów i kongresu informacje.