Podstrona: Inauguracja Sportowego Roku Akademickiego 2019/2020 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Inauguracja Sportowego Roku Akademickiego 2019/2020

2019-10-28
kategoria: Wydarzenia

26 października w Politechnice Rzeszowskiej odbyły się VI Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej. Impreza została połączona z inauguracją Sportowego Roku Akademickiego 2019/2020.

Podczas mistrzostw oficjalnie zainaugurowano sportowy rok akademicki. Uroczystość uświetnił swoją obecnością JM Rektor, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. W wydarzeniu udział wzięli również: dr hab. inż. Aleksader Mazurkow, prof. PRz, Dziekan Wydziału Lotnictwa i Budowy Maszyn, dr Adrianna Gardzińska, Dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej, mgr Andrzej Sowa, Kanclerz oraz dr Janusz Zieliński, Prezes Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie oraz wielu gości, którzy przyjęli zaproszenie na to wydarzenie.

Do udziału w mistrzostwach we wspinaczce stanęli zawodnicy z 5 uczelni naszego województwa, a także wszyscy chętni, którzy walczyli o zwycięstwo w kategorii open. Mistrzostwa rozpoczęła konkurencja na trudność. Druga z konkurencji, wspinaczka na czas, to niezwykle szybkie i bardzo dynamiczne widowisko. Zawodnicy popełniali drobne błędy, co jedynie podsycało doping reszty wspinaczy i kibiców.

W kategorii mężczyzn mistrzostwa województwa podkarpackiego wygrał Piotr Duszczenko, drugie miejsce zajął Bartłomiej Guzik, brąz wywalczył Przemysław Wrona.  Emocji nie zabrakło również w rywalizacji kobiet. Zawody wygrała Karolina Szkoła. Drugie miejsce zajęła Adrianna Smoleń, a trzecie Patrycja Nowińska. W klasyfikacji uczelnianej zwyciężyła Politechnika Rzeszowska wyprzedzając Uniwersytet Rzeszowski i Uczelnię Państwową w Sanoku.

Wyniki VI Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej