Podstrona: IV Forum Piłki Siatkowej „Piłka siatkowa jako system” - zapowiedź / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

IV Forum Piłki Siatkowej „Piłka siatkowa jako system” - zapowiedź

2021-05-24 , red.  Anna Worosz
IV Forum Piłki Siatkowej „Piłka siatkowa jako system” - zapowiedź

Zapraszamy do udziału w IV Forum Piłki Siatkowej „Piłka siatkowa jako system”, które odbędzie się na Politechnice Rzeszowskiej 28 maja br. w formule online. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na oficjalnym kanale Politechniki Rzeszowskiej.

Prelegenci forum

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą: Douglas Beal – złoty medalista IO w 1984 r. jako trener reprezentacji USA, Zoran Gajić – złoty medalista IO w 2000 r. jako trener reprezentacji Serbii, Hugh McCutcheon – złoty medalista IO w 2008 r. jako trener reprezentacji USA, Vladimir Alekno – złoty medalista IO w 2012 r. jako trener reprezentacji Rosji, Krzysztof Ignaczak – złoty medalista MŚ w 2014 r. jako zawodnik reprezentacji Polski, Marek Pieniążek – wiceprezes klubu siatkarskiego K.S. DevelopRes Rzeszów, Grzegorz Wagner – dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.

Program wydarzenia

Wykład plenarny „System piłki siatkowej w USA” – Douglas Beal (USA)

Panel dyskusyjny„Piłka siatkowa jako system”, część 1. Dyskusja panelowa na temat wyzwań współczesnej piłki siatkowej w ujęciu związkowym, akademickim, klubowym, trenerskim i menedżerskim, zarządzania klubem siatkarskim, współczesnych trendów w organizacji masowych imprez sportowych.

Moderator: Patryk Masłowski (Politechnika Rzeszowska). Uczestnicy: Krzysztof Ignaczak, Łukasz Oleksy, Marek Pieniążek, Grzegorz Wagner. W trakcie panelu zdalnie wypowiadać się będą m.in.: Hugh McCutcheon (USA), Władimir Alekno (Rosja).

Wykład plenarny – Zoran Gajić (Serbia)

Panel dyskusyjny „Piłka siatkowa jako system”, część 2. Dyskusja panelowa na temat systemów szkoleń młodzieży w Polsce, USA, Serbii i Rosji, rozwoju treningu mentalnego w sporcie, wpływu przygotowania fizycznego na poziom sportowy zawodnika, wykorzystania zaawansowanych technologii w treningu i podczas zawodów.

Moderator: Patryk Masłowski (Politechnika Rzeszowska). Uczestnicy: Krzysztof Ignaczak, Łukasz Oleksy, Marek Pieniążek, Grzegorz Wagner. W trakcie panelu zdalnie wypowiadać się będą m.in.: Jacek Nawrocki, Grzegorz Ryś.

Warsztaty praktyczne „Monitoring obciążeń treningowych i prewencja urazów w siatkówce” – Łukasz Oleksy, Grzegorz Wagner.