Podstrona: IV Podkarpacka Konferencja Drogowa w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

IV Podkarpacka Konferencja Drogowa w Politechnice Rzeszowskiej

2019-11-21
IV Podkarpacka Konferencja Drogowa w Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 21 listopada odbyła się IV Podkarpacka Konferencja Drogowa. Organizatorem wydarzenia byli: Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury,  Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział Rzeszów, Stowarzyszenie Producentów Cementu,  Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego, Chryso Polska, OAT oraz Cement Ożarów.

W wydarzeniu wzięli udział: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski - Rektor Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz - Prorektor ds. kształcenia, prof. dr hab. inż. Grzegorz Ostasz - Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz przedstawiciele Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Konferencja stanowi kontynuację wcześniejszych inicjatyw poświęconych poprawie jakości dróg w województwie podkarpackim poprzez wybór najbardziej ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań w tej dziedzinie. Do udziału w wydarzeniu zaproszono samorządowców, inwestorów przemysłowych, wykonawców oraz osoby zainteresowane poprawą jakości dróg w województwie podkarpackim.

W trakcie konferencji odbył się cykl wykładów przybliżających najnowsze rozwiązania technologiczne, pokaz praktycznych przykładów budowy dróg w Polsce i wykorzystania betonu w infrastrukturze drogowej. Prelegentami wydarzenia byli wybitni naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz innych instytucji m.in.: prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski, prof. dr hab. inż. Jan Deja, dr inż. Maciej Gruszczyński, dr inż. Grzegorz Bajorek.

Konferencja została zorganizowana pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Prezydenta Rzeszowa.