Podstrona: IV Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

IV Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców

2018-11-15
kategoria: Nauka
IV Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 15-16.11.2018 r. na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się kolejna, już czwarta edycja Podkarpackiej Konferencji Młodych Naukowców. Konferencja jest skierowana do studentów, doktorantów oraz młodych doktorów z całej Polski. Jej celem jest integracja przedstawicieli młodego pokolenia naukowców z różnych środowisk naukowych oraz wskazanie studentom możliwości dalszego rozwoju w pracy naukowej.

- W czasie trwania konferencji doktoranci, studenci i młodzi naukowcy regionu będą mieli szansę zaprezentować swoje osiągnięcia w badanych przez siebie obszarach, jak również rozwinąć swoje umiejętności miękkie na dwóch szkoleniach prowadzonych przez zaproszonych psychologów – mówi mgr inż. Wojciech Łabuński. Pierwsze z nich, prowadzone przez mgr Joannę Kotek, będzie dotyczyło technik uczenia się, natomiast drugie skupi się na temacie wypalenia zawodowego oraz sposobów radzenia sobie z nim i zostanie przeprowadzone przez mgr Magdalenę Popek.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie szkolenie organizowane wspólnie z Krajową Reprezentacją Doktorantów, na którym zostanie poruszona tematyka szkół doktorskich oraz sytuacji osób, które aktualnie są na studiach doktoranckich i zostanie ono poprowadzone przez mgr inż. Dominika Ożoga.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Doktorantów i Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Doktorantów i Samorząd Studencki Uniwersytetu Rzeszowskiego.