Podstrona: Jubileusz 50-lecia Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Jubileusz 50-lecia Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej

2018-06-20
Jubileusz 50-lecia Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej obchodzi w tym roku jubileusz 50 - lecia. Uroczyste Seminarium Jubileuszowe Wydziału połączone ze zjazdem absolwentów odbędzie się w sobotę 23 czerwca w murach uczelni.

- Jubileusz to okazja do przypomnienia historii Wydziału oraz podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania oraz późniejszego rozwoju - mówi dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prodziekan ds. ogólnych Wydziału Chemicznego PRz.

Podczas jubileuszu medal „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” otrzyma Tadeusz Pietrasz, prezes zarządu ICN Polfa Rzeszów S.A., absolwent Wydziału Chemicznego.

Tytuł Profesora Honorowego PRz zostanie wręczony zasłużonym dla Wydziału naukowcom:

• prof. dr. hab. inż. Henrykowi Galinie,
  • prof. dr. hab. inż. Zdzisławowi S. Hippe,
  • prof. dr. hab. Stanisławowi  Kopaczowi,
  • dr. hab. inż. Mieczysławowi Kucharskiemu.

W trakcie spotkania odbędzie się też sesja popularnonaukowa podczas której dr hab. inż. Tomasz Ruman, prof. PRz wygłosi wykład pt. „Obrazowanie spektometrią mas metodą przyszłości”, a dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, zaprezentuje wykład pt. „Hybrydowe kompozyty polimerowe stosowane w technologiach szybkiego prototypowania”.

W programie seminarium zaplanowano również prezentacje firm wspierających i współpracujących z Wydziałem oraz występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”.

W ciągu 50 lat Wydział Chemiczny przekształcił się w jedyne na Podkarpaciu nowoczesne centrum nauk chemicznych, specjalizujące się w chemii, technologii chemicznej. A od 15 lat także w chemii i technologii materiałów oraz w biotechnologii. Wydział prowadzi kształcenie na trzech poziomach (studia inżynierskie, magisterskie oraz doktoranckie) a także organizuje studia podyplomowe.